DIY Praha

Vybavené dílny, kde si pronajmete čas potřebný pro vaši výrobu, jsou geniálním vynálezem. Kvalitně tvořit můžete i vy, kteří nevlastníte dílnu. Dílen přibývá po celé republice, což je skvělé. Postupně vám je představíme.

Balakryl RECY VĚCI
DIY Praha

Začínáme v DIY Praha. Najdete ji prakticky pár kroků od stanice metra Kolbenova.

Navštívili jsme ji a prověřili. Pojďte tam s námi nahlédnout:
DIY Praha, jako první hodinová dílna u nás, se veřejnosti poprvé otevřela v roce 2013 na pražských Vinohradech. Od té doby se toho hodně změnilo, nyní sídlí jen pár kroků od stanice metra Kolbenova. Svým členům nabízí opravdu profesionální vybavení v prostorné hale, ale i odbornou podporu při jakékoliv řemeslné práci.

Právě pro skvělé vybavení a vynikající dostupnost jsme tuto dílnu vybrali pro náš první pražský workshop RECYvěcí.

Její zakladatel Hank Duke pochází z Ameriky a před tím, než se usadil v České republice, procestoval celý svět. Prošel si také řadou povolání od farmáře přes záchranáře, truhláře a opraváře, až po hodinového manžela. Všechny tyto zkušenosti zúročil při zakládání a provozování hodinové dílny. Celý Hankův příběh si můžete přečíst ZDE.

Foto: Greenglasses

„Smyslem naší víceúčelové dílny je vytvořit tvůrčí prostor otevřený spolupráci, který uspokojí potřeby každého, kdo chce uskutečnit svůj projekt, bez ohledu na úroveň dovedností“, říká Hank.

Co tu najdete?

DIY Praha je dílna kompletně vybavená nářadím a zařízením pro řemeslné a umělecké práce všeho druhu, zejména se dřevem a kovy. Pokud potřebujete cokoli upravit, dokončit či přizpůsobit, opravit své jízdní kolo, motorku nebo auto, my máme nářadí a prostor, které vám to umožní.

Foto: Greenglasses

Komu poslouží?

Hodinová dílna je určena pro profesionální řemeslníky, kutily i amatéry, kteří se do svého prvního projektu teprve chystají pustit. Pro ty, kteří by se k nám rádi přidali a nemají vybavení a prostor, ale přesto by rádi vytvářeli věci svýma vlastníma rukama za větší či menší (nebo vůbec žádné) podpory, kterou na odborné úrovni DIY Praha nabízí. „Každý zde může převést svou představu z návrhu do reality bez ohledu na to, jestli mu to bude trvat pár hodin nebo měsíců. My mu k tomu poskytneme prostor, nářadí a odbornou pomoc. Těm, kteří se chtějí naučit pracovat s tím či oním nářadím nebo si chtějí osvojit novou dovednost, poskytneme potřebná vysvětlení a instrukce. Naše prostory využívají i řemeslníci a umělci k pořádání kurzů ve svém oboru. Naším cílem je vytvořit tvůrčí atmosféru, ve které se vaše sny změní v realitu, k čemuž vám poskytneme vše, co potřebujete v rozvrhu, který se přizpůsobí vašim časovým možnostem“, dodává zakladatel a provozovatel Hank Duke.

Více informací lovte na WEBu nebo Facebooku.

Vloženo od
Tags: Veřejné dílny

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Kdo už se přihlásil? Jak se mohu zúčastnit workshopu?
Kde RECY věci uvidím? U nás se toho děje spoustu.
Přihlaste se k odběru newsletteru a žádná ze zpráv vám neunikne.