Hobbylab v Brně

Také Brňáci mohou kutit v hodinové dílně.

Balakryl RECY VĚCI
Hobbylab v Brně

Představujeme vám další místo, kde se uskuteční jeden z červnových workshopů. 

Dílna sídlí v prvorepublikové vile s krásnou zahradou a už samotný prostor vybízí ke stržení do víru kreativity a vášně pro dřevo a kov.

Do dílny může přijít každý, kdo touží vlastníma rukama vytvořit svůj originál.

Dílnu založil dlouholetý kutil Jozef Sedláček, který nikdy neměl prostor ani dobré stroje pro svůj koníček, a tak ho napadlo, aniž by cokoli o sdílených dílnách věděl, vybudovat dílnu veřejnou, kde by byly profesionální stroje pro práci se dřevem a kovem.

Foto: Hobbylab

Dílna funguje tak, že kdo má svůj kutilský projekt, nakoupí si materiál a ve vybavené dílně tvoří. „Mnoho lidí ale nápady a zkušenosti nemá, tak se přihlásí na jeden z našich kurzů“ říká Veronika Hradová – lektorka dílny. Organizujeme kurzy základy práce se dřevem, truhlářství, řezbářství, renovace nábytku, výrobu z palet nebo kování vlastního nože“.

Veronika je jediný zaměstnanec, ostatní členové týmu jsou dobrovolníci – zapálení kutilové. Dílna funguje jako nezisková organizace a zapojuje se do komunitní činnosti. Podařilo se realizovat projekt výroby laviček do veřejného parku, kde dobrovolníci z řad široké veřejnosti vytvořili lavičky pro veřejné prostranství. Tento projekt se letos v květnu bude dílně opakovat a bude vybudováno posezení a herní prvky pro děti do přilehlé zahrady.

Více informací lovte na WEBu nebo na Facebooku.

Vloženo od
Tags: Veřejné dílny

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.