Koupelnové zátiší

Lydie byla letos na workshopu jako mentorka. Z barvami umí doslova zázraky a tak se kromě svého díla věnovala i ostatním, kteří si k ní přišli pro radu.

Balakryl RECY VĚCI
Koupelnové zátiší

Miluji žebříky!

Dlouhé, krátké, jednoramenné, dvouramenné, jednoduché i komplikovanější... Mají mnohoraké využití. U nás v bytě jich najdete docela dost. Každý v jiné barevné úpravě: 
Na chodbě krásný starý půlkulatý patinovaný žebřík vede do synova podkroví, kde spí. V koupelně modrý žebřík visí nad vanou a krásně se na něj věší ramínka s voňavým prádlem. V obýváku nám zelený žebřík plní dekorační účel a v ložnici bílý slouží jako polička u postele. Poslední žebřík vede do synovy herny. Jedinou místností, kde žebřík chybí, je kuchyň, ale to hodlám brzy napravit. Jen ať mi nějaký vhodný starý kousek přijde pod ruku! Bude se mi hodit nad kuchyňský ostrůvek, abych si naň mohla věšet bylinky, hrnce, pánve a naběračky. Takže Žebříky, třeste se!
 
Rovněž mám ráda stará sýta různych velikostí. Krásně se mi vyjímají v koupelně v námořníckém stylu místo poliček. Připomínají mi okénka v kajutě lodě. Jaká byla moje radost, když jsem na workshopu mezi veteší našla právě staré sýto a žebřík! To by se hodilo na koupelnové zátiší.

Kouzlení se sádrou

Letos byla úprava jednoduchá, což jsem ocenila, protože jsem potřebovala dílo stihnout za 1 den. Stačilo odstranit zrezavělou kovovou výplň sýta, poté rám a žebřík obrousit, dotmelit a natřít křídovou barvou, kterou jsem si namíchala z modrého a zeleného matného Balakrylu s přídavkem sádry a vody. Kvůli odolnosti vůči vlhkosti v koupelně nebylo na škodu po zaschnutí zafixovat žebřík i poličku na ručníky bezbarvým matným lakem. 
 

Voilà, dílo je hotovo. Ať dělá radost novému majiteli a rozzáří jeho koupelnu!


Autorky další tvorbu najdete ZDE.

Vloženo od

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Kdo už se přihlásil? Jak se mohu zúčastnit workshopu?
Kde RECY věci uvidím? U nás se toho děje spoustu.
Přihlaste se k odběru newsletteru a žádná ze zpráv vám neunikne.