NAHAKU

Josef Rozehnal a Jakub Kraus jsou opravdoví borci, kteří vidí v odpadu skutečný poklad. Průmyslový odpad nápaditě a s řemeslnou bravurou přetvářejí v úchvatné kousky. Posuďte sami, představují se vám osobně.

Balakryl RECY VĚCI
NAHAKU

Plýtvání, nadbytečná produkce a s ní spojená spotřeba je aktuální téma. Týká se nás všech.
Od křesla po babičce však jdeme o úroveň níž, až na samotný materiál. Upcycling, v souvislosti se zachováním tradičních hodnot a určitým vzdorem proti konzumní, masové výrobě je naší cestou, jak objevovat krásu v jinak obyčejných věcech. Materiál je to, s čím umíme pracovat. Chápeme jeho podstatu. Chceme ho cítit pod rukama, a povýšit tak surový odpadní materiál na výjimečný, funkční produkt.

 

Jsme designéři. Navrhujeme a vyrábíme bytové doplňky. Mezi naše produkty patří svítidla, misky, vázy, květináče, popelníky a jiné. Své portfolio stále rozšiřujeme. Materiál získáváme z odepsaných tlakových nádob, polotovarů a odpadu z výroby. Je to materiál, kterého je nadbytek, a přesto jej nikdo nezpracovává.

 

 

Vše děláme ručně a u nás.

 

 

Zbytečně nezatěžujeme životní prostředí další výrobou, ale přetváříme již vyrobené.
Vytváříme úzký vztah mezi produktem a jeho majitelem. I při malosériové výrobě je každý kus jedinečný.

 

 

Posláním designéra je kultivovat prostředí, které nás obklopuje. Snažíme se vytvářet produkty, které mají kromě estetiky a funkce přidanou hodnotu morální. Chceme zákazníky, kteří přemýšlejí nad tím, co si kupují.

 

 

Kromě jednotlivců, chceme oslovit architekty a bytové designéry. Dělat tak i zakázkovou výrobu. Cílem je dostat naše produkty i do veřejných interiérů, a zvýšit tak povědomí o udržitelném designu, který u nás ještě není moc rozšířený.

 

 

Pohybujeme se na pomezí průmyslového designu a autorské tvorby. Rádi se odlišujeme a chceme, aby náš produkt měl určité poslání. Minulost je naši součástí, ale my ji chceme dát novou podobu a přidanou hodnotu, aby náš produkt mohl žít tady a teď.


Vytváříme věci s duší a příběhem. Jsme dva. Jsme z Brna. Jsme NAHAKU.


 

Zobrazit web
Vloženo od
Tags: Udržitelný design

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.