Recyklace od LACEK / WENZEL

Mladí designéři Antonín Wenzel a Marian Lacek vám budou dalšími průvodci na workshopech v Praze a Brně. Pomohou vám nejen s doladěním nápadů, ale společně úspěšně překonáte i všechny nástrahy řemeslného zpracování.

Balakryl RECY VĚCI
Lacek Wenzel

Podívejte se, jak si poradili s vytvořením zasedačky logistické firmy. Výsledek vás přesvědčí, že mají udržitelný design přímo v krvi.


Úkol zněl jasně: vytvořit v části veliké kanceláře, provizorně předělené skříněmi, funkční a příjemnou jednací místnost. Zachovat klid ke schůzkám v kanceláři i v jednací místnosti.


Zakázku řešili pánové kompletně: po schválení dispozic místnosti, vizuální podoby a technických náležitostí, nechali postavit SDK příčku a vyrazili na tři dny pracovat přímo na místě: vyrobili stůl z palet, svítidlo s prvky paletových označení výrobce (EUR, ČD...), odkládací pult pod televizi a postarali se i o koupi a montáž skleněných posuvných dveří.


„Téma palet jsme použili záměrně - jedná se o kanceláře obrovského skladu a logistiky,“ objasňuje Antonín.


Výroba nábytkových prvků probíhala stylově v dílně určené k recyklaci a opravě palet. Vybírat mohli ze třiceti různých rozměrů palet. Palety rozebírali, skládali zpět do potřebných modulů, brousili, zušlechťovali, montovali do celků, elektrifikovali a užívali kování. Poté natírali voskovým olejem Balakryl, který s oblibou používají. V tomto případě jsou palety většinou skryté pod sklem a tento olej je pěkně probarví, ochrání a příjemně provoní voskem.


„Palety jsme k výrobě nábytku neužívali poprvé. Už v minulosti jsme vyráběli více funkčních i nábytkových prvků. Může se zdát, že už je to klišé. Pokud však odvedete dobrou práci, je modul palety potvrzením pravidla, že i z mála se dá udělat pěkná realizace.“


Chcete se osobně s Antonínem a Marianem seznámit? Naučit se od nich zajímavé postupy?
Přihlaste se na workshop ZDE


Realizace za značku LACEK / WENZEL: Marian Lacek, Antonín Wenzel a Jakub Lipowski

Vloženo od
Tags: Udržitelný design

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.