Stolek na víno

Aneb posezení pod hvězdnou oblohou.

Balakryl RECY VĚCI
Stolek na víno

Mléčná dráha nad hlavou i na desce stolu a v ruce sklenka báječného vína. Jak krásně lze prožít na terase před zahradou teplý a sladký večer, kdy ptáci přilétají pít na sud, z jehož nitra se kdysi lahve vínem naplnily.

Celý den jsem se na tuto chvíli s přáteli těšil. Až puntičkářsky jsem dokončil oplocení zahrady, trávu na chodníčcích jsem posekal a vyplel záhony, rýčem napsal v řádcích zeleniny báseň o dokonalosti a spokojeně se rozhlédl po tom kousku země. Tuto scenérii bych nevyměnil za japonskou zahradu. Kdo by chtěl nyní tvrdit, že teď mám všechno hotovo, ať se přijde mrknout za pár dní. Zahradou proroste nový život – orgie zeleně, chaos hlíny…

S přáteli na terase diskutujeme o světě, životě i o vesmíru a vůbec nám nevadí, že nebe je zamračené. Vždyť celou hvězdnou oblohu mám otisknutou v desce stolu, podepřenou dvěma torzy kovových židlí, na kterých ani nevím, kdo kdy seděl a jaký příběh prožil. Lze si jen domýšlet že spokojený.

Ozářené lahve vína se s přibývající tmou postupně vyprazdňují. A až se poslední zářící lahev vypije, nikdo už nebude vědět, jak jsme tu dnes byli šťastni.

Počet hlasů: 100


SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Kdo už se přihlásil? Jak se mohu zúčastnit workshopu?
Kde RECY věci uvidím? U nás se toho děje spoustu.
Přihlaste se k odběru newsletteru a žádná ze zpráv vám neunikne.