z´Odřezek

Výrobek zde nestojí sám o sobě, ale prezentuje koncept, výzvu, hru. Ta je výsledkem kurzu prům. designu, jehož tématem bylo Re(Up)cyklace. Hlavní myšlenkou je najít odřezek a místo vyhození z něj podle daných pravidel vytvořit funkční a hezký výrobek

Balakryl RECY VĚCI
z´Odřezek

Recyklace, udržitelný rozvoj, cirkulární ekonomika a podobně jsou pro mne pojmy, které představují konkrétní kroky k zachování naší planety a civilizace. Navíc mám štěstí, že jsou to věci mé povaze blízké a nemusím se do nich nutit. Baví mě to a naplňuje. Dělá mi radost, když si místo nového stolu koupím v bazaru použitý, který je kvalitní, ale má malou rýhu na desce. Baví mě ze zbytků ze stavby kůlny udělat botník. Zajímá mne přemýšlet o dopadech mého jednání v konzumním světě. Nemám rád plýtvání. Mám rád přírodu. Jedinou nevýhodou toho, když se člověk začne v této problematice trochu orientovat, je určitá beznaděj, protože svět jde zatím trochu jiným směrem. Alespoň potom potěší snaha v podobě projektů jako je recyvěci. Mojí motivací, proč se do tohoto projektu zapojit je chuť vyzkoušet si sám sebe, jestli dokážu něco kvalitního vytvořit. A potkat nové lidi s podobným pohledem na svět.


Trojúhelníková šlukovka – z trojúhelníkového odřezku z třešňového prkýnka použitého na poličku na kořenky. Jeden řez, dvě vrtání a začistění.

Obdélníková šlukovka – z obdélníkového odřezku z bukového prkýnka z rozřezaného starého šuplíku rozřezaného na spálení. Troje vrtání a začistění.


Válcová šlukovka 1 – z válcového odřezku z bukového dřeva. Odřezek je zbytek z výroby žebřin. Jeden řez, dvě vrtání a začistění.

Válcová šlukovka 2 – z válcového odřezku z bukového dřeva. Odřezek je zbytek z výroby předchozí šlukovky. Jeden řez, dvě vrtání a začistění.


Sada dvou věšáků – z válcového odřezku z bukového dřeva. Odřezek je zbytek z výroby žebřin. Jeden řez, dvě vrtání a začistění.


 

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.