Tomáš Honzárek, virtuóz se dřevem

Milovník starého dřeva, kterému dává nový život ve svých originálních projektech. Jeho výtvory jsou charakteristické svou poetikou a dokonalou patinou dřevěných povrchů.

Balakryl RECY VĚCI
Tomáš Honzárek, virtuóz se dřevem

Tomáš je perfekticionalista, který se se svými výtvory mazlí, dokud není s výsledkem naprosto spokojený. Profesí učitel v dětském domově na Vysočině, si sám vybudoval prostor pro tvoření. Na začátku se skládal pouze z vyřazeného kancelářského stolu, ale díky jeho úsilí se již rozrostl na menší dílnu, postavenou na základech dřevostavby.

Baví ho patinování a to i proto, že nikdy dopředu neví, jaký bude výsledný efekt. A specializuje i na dřevěnou mozaiku.

Obraz z workshopu v Ostravě
Nádhernou ukázkou jeho umu na poli dřevěné mozaiky byl i nástěnný obraz, který vznikl v rámci soutěže Balakryl RECY Věci. Obbdivovali ho nejen návštěvníci loňském Designbloku, ale nyní hlavně hosté kavárny v Písecké bráně v Praze,  jejích šéf si ho vydražil v benefiční auci. I Tomášovi další výtvory zdobí nejednu kavárnu, ale i restaurace, penziony a nebo nespočet domácností jeho přátel.

Tomáš neusíná na vavřínech a do budoucnosti má mnoho plánů. Lákají ho neobvyklé kombinace materiálů, jako třeba kombinace dřeva s kamenem, kovem a sklem. Neustále také rozvíjí svoje mistrovství dřevěné mozaiky a rozšiřuje možnosti tvorby ve své dílně.

Načerpat inspiraci z Tomášovy práce se dřevem, podívejte se na jeho projekty na Instagramu a na Pinterestu 

Zajímavý je i rozhovor na Designportalu

Vloženo od

SLEDUJTE NOVINKY
A ODEBÍREJTE NEWSLETTER!

Přihlaste se k odběru newsletteru.
Neunikne vám žádný nový postup, termín, ani zpráva.